Девойките нашамариха Румъния за трети път

22:12, 3 май 2013, Автор: , Преглеждания:345

Националният отбор на България по волейбол за девойки старша възраст спечели трета поредна победа срещу Румъния в контролните срещи между двата тима.

Днес момичетата на Димо Тонев надделяха с 3-1 (25:16, 25:14, 25:16, 24:26) гейма над северните ни съседки в „Арена Самоков“ и продължават подготовката си за световните квалификации без поражение.

Най-резултатна в мача стана Гергана Димитрова с 19 точки за три гейма. Мира Тодорова и Силвана Чаушева добавиха по 15  пункта за победителките.

Както е известно, преди това България победи Румъния с 5-0 и 3-2 отново в Самоков и завърши наравно 2-2 на два пъти като гост на коравия тим на Сърбия.