Феноменален Христо Златанов разкова Тренто с 25 точки!!!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:35, 5 май 2013, Автор: , Преглеждания:128

Отборът на Пиаченца се добра до пети мач в битката за титлата в италианската Серия А1, след като разгроми с 3-0 (25-22; 25-19; 25-20) гейма като домакин тима на Тренто в четвъртия финален сблъсък.

Момчетата на Лука Монти бяха повече от категорични в днешния мач, като единствено в третата част гостите имаха аванс от 16-14 при второто техническо. Домакините, обаче, направиха обрат и стигнаха до чиста победа и изравняване на серията на 2-2 успеха.

Феноменален двубой за Пиаченца изигра капитанът Христо Златанов, който наниза цели 25 точки!!! Активът на Еър Злати дойде след 21 точки в атака при 84% ефективност, две блокади и два аса. Бившият италиански национал се отличи и с 37% добро и 16% перфектно посрещане.

По още девет пункта за успеха на домакините добавиха Алесандро Феи и Робертланди Симон.

За отбора на Радостин Стойчев най-резултатен бе Османи Хуанторена с 11 точки, а десет заби Ян Щокър. Матей Казийски записа девет пункта – седем в нападение при успеваемост от 47% и два аса. Капитанът се отличи и с 60% добро и 45% перфектно посрещане.

Решителният пети сблъсък, който ще определи новият шампион на Италия, ще се състои на 12 май в „Пала Тренто“.