Девойките с перфектен старт на квалификациите след разгром над Латвия

19:42, 8 май 2013, Автор: , Преглеждания:179

Националният отбор на България за девойки старша възраст започна с победа участието си в световните квалификации, след като в първия си мач в Група C надигра категорично с 3-0 гейма тима на Латвия в „Арена Самоков“.

Момичетата на Димо Тонев не оставиха никакви съмнения в превъзходството си и буквално смазаха съперника си в отделните части след 25-15; 25-13 и 25-14, а мачът продължи малко повече от един час.

Гергана Димитрова бе най-резултатна за България с 15 точки, а още 13 заби Пролетка Иванова, докато центърът Милена Димова се отчете с девет.

С този успех младите „лъвици“ поведоха в класирането с три точки. В другия мач от днес Хърватия спечели драматична победа с 3-2 гейма над Гърция.

Утре от 18:00 часа нашите волейболистки излизат срещу състава на Гърция в търсене на втори пореден успех.