Тотнъм измъкна точка от Челси с фамозни голове на Адебайор и Сигурдсон (ВИДЕО)

00:02, 9 май 2013, Автор: , Преглеждания:96

Отборите на Челси и Тотнъм завършиха наравно 2-2 в отложена среща от Премиършип, играна на „Стамфорд Бридж“.

Домакините започнаха силно мача и успяха да открият резултата още в десетата минута. Гари Кейхил стреля с глава след центриране от корнер и Оскар от половин метър отклони топката в мрежата на Юго Йори. В 14-ата Хуан Мата получи отличен пас от Аспиликуета, но от 13 метра шутира над напречната греда.

В 26-ата минута „шпорите“ организираха чудесна контра, а Емануел Адебайор премина почти 40 метра с топката и след това с феноменален прехвърлящ изстрел препарира Петер Чех, вкарвайки един от най-красивите голове на сезона. Десет по-късно Ян Фертонген даде чудесен пас към Адебайор, който опита много труден удар от въздуха, но не успя добре да нацели кълбото.

В 39-ата минута Челси върна преднината си след чудесна атака. Рамирес получи прекрасен пас от Торес и с много красив изстрел с десния крак прати кълбото в далечния ъгъл на Йори – 2-1. Малко преди почивката Кай Уокър имаше шанс да изравни, след като направи двойно с Адебайор, но от десетина метра стреля слабо встрани от вратата.

Десетина минути след началото на второто полувреме Еден Азар можеше да убие интригата в мача, но стреля неточно. В 61-ата домакините направиха много добра контра и Мата бе изведен в отлична позиция, след което подаде вляво към Рамирес, но в решителния момент той се подхлъзна и пропусна да стреля.

Финалният натиск на гостите даде резултат и в 80-ата минута Адебайор даде гениален пас с петичка към резервата Гълфи Сигурдсон, който с фамозен шут преодоля Чех. Трябва да се отбележи, обаче, че при подаването към тогоанеца, той бе в засада, но тя остана невидяна от страничния рефер. В добавеното време Гарет Бейл имаше възможност да стреля от фаул, но прати топката в ръцете на чешкия вратар и двубоят приключи при 2-2.

След това реми Челси остава трети в класирането с 69 точки, а Тотнъм е пети с 66, докато Арсенал остава на четвърта позиция с 67 пункта.