Левски спечели с лекота „шоуто“ във Враца

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
20:01, 10 май 2013, Автор: , Преглеждания:57

Левски победи Ботев Враца

Отборът на Левски спечели очаквана победа с 3-1 при визитата си на Ботев във Враца в среща от 27-ия кръг на А група.

Малко изненадващо домакините успяха да открият резултата в 34-ата минута, след като Илия Илиев стреля от фаул, а Михаил Иванов изби лошо топката, след което Андрей Атанасов от няколко метра направи добавка за 1-0.

„Сините“ се върнаха веднага в двубоя и 60 секунди по-късно изравниха резултата. Гари Родригес подаде към Илиян Йорданов, който чукна към Базил де Карвальо, а нападателят се пребори с Жаиро и с техничен изстрел покрай Митов реализира за 1-1.

След почивката резервата Жоао Силва и Гари Родригес направиха фрапантни пропуски, но нещата си дойдоха на мястото в 70-ата минута, когато Ники Маринов игра с ръка при центриране на Илиян Йорданов и реферът Стоян Денев даде дузпа. Родригес бе безкомпромисен и даде аванс на Левски – 2-1.

В последните секунди „сините“ довършиха съперника си след контраатака, след като стражът на домакините се бе включил в наказателното поле на гостите. Родригес пое топката и остана сам срещу вратата и подари гола на Силва, който вкара за крайното 3-1.

След тази победа момчетата на Николай Митов увеличиха актива си на 64 точки и временно излязоха пред Лудогорец в класирането, докато Ботев е 12-и с 27 пункта.