Локо София изпусна питомното, Пирин с важна стъпка към оцеляването

Публикувано в: Футбол България
20:17, 10 май 2013, Автор: , Преглеждания:79

Пирин победи Локо като гостОтборът на Пирин Гоце Делчев е на крачка от запазването на мястото си в А група, след като изненадващо надделя с 1-0 при визитата си на Локомотив София в среща от 27-ия кръг.

„Железничарите“, които днес домакинстваха на „Българска армия“, стигнаха до гол след половин час игра. Маркиньос центрира от пряк свободен удар и при разбъркването топката попадна в Дюлгеров, който я прати в мрежата на Пирин, но страничният рефер Веселин Мишев сигнализира за засада и попадението не бе зачетено.

В 41-ата минута Веселин Марчев с изстрел от 13 метра успя да намери левия ъгъл на Божидар Митрев, давайки аванс на гостите. Малко преди почивката Маркиньос центрира от фаул, след което Бранеков продължи с глава към Димитър Илиев, който също с глава прати кълбото в напречната греда над Юсев.

След почивката момчетата на Емил Велев бяха много нервни и дори не стигнаха до чисти ситуации за изравняване на резултата. След тази загуба „червено-черните“ остават на фаталната 13-а позиция с 25 точки, докато Пирин е десети с 31 пункта.