Берое загря за Левски с победа в Ловеч

Публикувано в: Берое, Футбол България
20:20, 11 май 2013, Автор: , Преглеждания:85

снимка: beroe.bg

Отборът на Берое спечели изненадваща победа с 2-1 при визитата си на Литекс в мач от 27-ия кръг на А група.

Гостите откриха резултата в 41-ата минута, след като получиха дузпа за нарушение на Едон Хасани срещу Амир Саюд. Зад топката застана потърпевшият, който с точен изстрел матира Илко Пиргов.

Секунди след почивката „оранжевите“ върнаха статуквото в мача, след като защитник на Берое върна лошо топката към вратаря Иван Караджов, който бе изпреварен от Ванжер, след което го повали и реферът даде нов наказателен удар. Исмаил Иса бе точен от бялата точка и изравни за 1-1.

В последните 10 минути Исмаил Иса направи два фрапантни пропуска за домакините, а за гостите Джери Ситое не успя да отбележи сам срещу Пиргов. В добавеното време Берое успя да открадне победата, след като Антон Недялков си вкара автогол след остро центриране по земя на Дончо Атанасов.

След този успех заралии вече имат 39 точки и се изкачиха на седмо място в класирането, докато Литекс е твърдо на пета позиция с 46 пункта.

На 15 май Берое излиза във финала за Купата на България срещу Левски в опит да спечели трофея за втори път в последните четири години. Интересното е, че спорът за златото ще бъде именно в Ловеч, където тази вечер момчетата на Петър Хубчев се поздравиха с победа.