Серина на нов финал в Мадрид след пети успех над Ерани

Публикувано в: WTA, Тенис
14:12, 11 май 2013, Автор: , Преглеждания:76

Световната номер 1 Серина Уилямс постигна пета поредна победа срещу Сара Ерани след успех със 7-5; 6-2 и по този начин се класира на финала на турнира в Мадрид, който е с награден фонд от $5,137,962.

Американката, която триумфира с титлата през миналата година, започна лошо двубоя и изостана с пробив още в началото, давайки възможност на италианката да дръпне с 3-1. Последва връщане на брейка и равенство 3-3, но Ерани отново излезе напред, взимайки подаването на Серина. Все пак, номер 1 в схемата изравни отново и в 12-ия гейм стигна до успеха, възползвайки се от четвъртия си сетбол.

Във втората част Уилямс нямаше особени проблеми, въпреки че трябваше да спасява няколко брейктопки още в началото. Американката дръпна убедително с 4-1, а силите на Сара стигнаха за намаляване на резултата на 2-4, но и нещо повече. След 6-2 и час и 34 минути игра Серина се класира за финала в испанската столица.

В спора за трофея утре световната номер 1 очаква победителката от сблъсъка между Мария Шарапова и Ана Иванович.