ЦСКА победи Черно море в голово шоу на „Армията“

Публикувано в: Футбол България, ЦСКА, Черно море
22:18, 11 май 2013, Автор: , Преглеждания:73

Спас ДелевОтборът на ЦСКА постигна трудна победа с 3-2 при домакинството си на Черно море в среща от 27-ия кръг на А група.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха още в шестата минута след груба грешка на Томаш Черни. Вратарят опита пас към Саша, но Мирослав Манолов пресече паса и веднага подаде към Инканго, който с лекота отбеляза за 1-0. Телевизионните повторения обаче показаха, че нападателят на гостите е бил в положение на засада.

В 17-ата минута Мартин Камбуров стреля страхотно от фаул, но топката срещна напречната греда. Все пак ЦСКА се добра до изравнителното попадение в 32-ата минута. След центриране от фаул на Спас Делея отляво, защитникът Венци Василев успя с глава да отклони топката, която се отби в страничния стълб и влетя във вратата.

До почивката обаче „моряците“ отново успяха да излязат напред в резултата след автогол на Иван Бандаловски. След центиране на Георги Илиев от корнер, Бандата се опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, който даде резултат след десет минути игра. След бърза атака за „червените“, Спас Делев бе изведен отлично по лявото крило, финтира Сашо Александров и центрира остро в малкия пеналт, където Александър Александров си вкара автогол.

Веднага след изравнителния гол за домакините, Марсиньо можеше да изведе своя тим напред, но ударът му срещна страничния стълб. В 71-ата минута Сержиньо също нямаше късмет и стреля в напречната греда. Все пак ЦСКА стигна до ценните три точки в 78-ата минута, когато след дълъг пас в половината на гостите, Мишел Платини свали с глава топката към Сержиньо отдясно, той напредна добре и останал сам срещу Михайлов с лекота го преодоля.

Така ЦСКА събра актив от 57 точки и твърдо заема третото място във временното класиране. В същото време Черно море вече е 11-ти, на 2 точки от зоната на изпадащите