След пет години Балкан отново би Левски и намали пасива си в полуфиналите

Публикувано в: Баскетбол, България
21:20, 13 май 2013, Автор: , Преглеждания:40

Йордан БозовОтборът на Балкан надделя като домакин с 86-78 над Левски в третия полуфинален двубой от НБЛ и по този начин намали пасива си на 1-2. Мач №4 е в Ботевград в сряда (15 май).

Интересното е, че за момчетата на Александър Тодоров това е първи успех над столичани от 9 май 2008 година.

Домакините започнаха много силно мача и през първото полувреме буквално смачкаха „сините“ с 56-37. След почивката момчетата на Тити Папазов се съвзеха и в един момент намалиха пасива си на шест точки, но до пълен обрат не се стигна.

Силно за победителите игра Владимир Панич, който завърши с 25 точки, 8 борби и 5 асистенции. Йордан Бозов добави 16 точки, а с 14 добре се включи и Станислав Славейков.

За гостите най-резултатен бе Марко Маринович с 18 точки, а 15 добави Чавдар Костов.