Арсенал на победа от Шампионската лига, Уигън изпадна

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
09:23, 15 май 2013, Автор: , Преглеждания:68

АрсеналОтборът на Арсенал е на победа от класиране в Шампионската лига, след като късно снощи разби на „Емирейтс“ с 4-1 тима на Уигън в среща от 37-ия кръг на Премиършип. По този начин носителят на ФА Къп изпадна от английския елит и от следващия сезон ще играе в Чемпиъншип.

Домакините поведоха още в 11-ата минута с гол на Подолски, който засече центриране от корнер. Малко преди почивката реферът Майк Дийн отсъди спорно нарушение на Микел Артета и Шон Малоуни изненада Шчесни с чудесен изстрел за 1:1. В 63-ата минута Уолкот вкара 21-ия си гол във всички турнири след центриране на Касорла. Испанецът подаде и за второто попадение на Подолски, а след това намери Рамзи, който от малък ъгъл сложи точка на спора в 71-ата минута.

„Топчиите“ се нуждаят от победа при гостуването на Нюкасъл в последния кръг, за да са сигурни, че няма да бъдат изместени от големия си съперник Тотнъм, който има с точка по-малко и приема тима на Съндърланд.

В другия мач снощи Манчестър Сити надделя с 2-0 при визитата си на Рединг. Головете за „гражданите“ бяха дело на Серхио Агуеро и Един Джеко, а това бе първи мач за тима след уволнението на мениджъра Роберто Манчини. Сити беше воден от Брайън Кид,