Дейвид Бекъм каза „Au revoir“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:55, 19 май 2013, Автор: , Преглеждания:65

Дейвид БекъмОтборът на ПСЖ надигра с 3-1 тима на Брест в среща от 37-ия кръг на Лига 1, а срещата на „Парк де Пренс“ ще бъде запомнена с последния мач в кариерата на английската легенда Дейвид Бекъм.

В знак на признателност и уважение Бекс получи капитанската лента на парижани за срещата. 38-годишният полузащитник бе титуляр и бе заменен под бурните аплодисменти на всички на стадиона в 82-ата минута, а в очите му преливаха сълзи.

Бекъм ознаменува последния си мач с асистенция към Блес Матуиди, който в 31-ата минута удвои аванса на домакините. Преди това Златан Ибрахимович откри резултата още в петата минута., а в 36-ата направи разликата класическа. За гостите се разписа Чарлисън Беншоп в 81-ата минута.

Нанси – Бастия 1-2
Сент Етиен – Марсилия 2-0
Троа – Бордо 1-0
Сошо – Тулуза 1-2
Монпелие – Лил 0-0
Реймс – Лориен 1-0
Рен – Аячо 1-1
Евиан – Валансиен 2-0