Детройт поведе срещу Чикаго след домакинска победа

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
11:37, 21 май 2013, Автор: , Преглеждания:34

НХЛПавел Датцюк и Густав Никвист реализираха попадения, за да дадат на Детройт Ред Уингс изключително ценна победа с 3:1 над шампиона от редовния сезон Чикаго Блекхоукс. По този начин „червените крила“, които се класира за плейофите за рекорден 22-ри пореден път, вече водят в серията с 2:1 победи.

След нулева първа третина Никвист откри резултата в 7:49 минута на втората част, а 30 секунди по-късно Дрю Милър реализира дебютния си гол в плейофите, за да направи 2:0. Един от асовете на Чикаго – Патрик Кейн – намали на 2:1 в 4:35 минута на последната третина, но Датцюк успокои феновете в „Джо Луис Арена“ с прекрасно попадение за крайното 3:1.

С този успех Детройт поведе с 2:1 победи на Чикаго, като Ред Уингс имат още едно домакинство на 24-ти май от 03:00 часа българско време, преди серията да се пренесе във Ветровития град.