Маями излъга Индиана, ЛеБрон Джеймс герой с трипъл-дабъл

Публикувано в: Баскетбол, НБА
09:57, 23 май 2013, Автор: , Преглеждания:62

Леброн ДжеймсОтборът на Маями Хийт спечели първия финал в Източната конференция на НБА след драматичен домакински успех над Индиана Пейсърс със 103:102 след продължение.

Двубоят бе много равностоен като двата тима се подгониха в точките още от самото начало. На полувремето Индиана водеше с 5 точки, но те бяха стопени в третата четвърт от мача. В края на последната част домакините имаха преднина от 3 точки, но Пол Джордж вкара двубоя в продължение, след като вкара тройка 0,07 секунди преди финалната сирена.

В продължението отново нито един от двата отбора не успя да натрупа аванс. 2,2 секунди преди края обаче Индиана поведе след три наказателно удара на Пол Джордж. Последва тайм-аут, след което ЛеБрон Джеймс взе топката и с превъзходен пробив и поднасяне на топката в коша донесе успеха на „Горещите.

Джеймс записа 30 точки, 10 борби и 10 асистенции за победата на Маями, а Дуейн Уейд добави 19 точки. За гостите от Индиана най-добър бе Пол Джордж със своите 27 точки. Дейвид Уест реализира 26, а Рой Хибърт добави 19 пункта.

Следващата среща е в петък срещу събота вечерта отново в Маями.