Индиана тресна Маями като гост и изравни серията

Публикувано в: Баскетбол, НБА
11:51, 25 май 2013, Автор: , Преглеждания:42

Джордж ХилОтборът на Индиана Пейсърс спечели с 97:93 като гост на Маями Хийт във втория финален мач в Източната конференция на НБА.

„Пешеходците“ поведоха в резултата още в първия период,а  на почивката имаха аванс от 53:47. В последната четвърт „Горещите“ се върнаха в двубоя и дори имаха предимство от 88:84 шест минути преди финалната сирена.

Индиана отново излезе напред 48 секунди преди края след две прецизни изпълнения на фаул от страна на Джордж Хил. След последвалата неуспешна атака на домакините, Хил отново реализира два наказателни удара и реши крайния изход на срещата.

Рой Хибърт беше най-резултатен за победителите с 29 точки. Хил добави още 18, а съотборникът му Дейвид Уест вкара 13 точки.

Леброн Джеймс реализира 36 точки, а Крис Бош и Дуейн Уейд добавиха съответно 17 и 14 в актива на Маями.

Мач номер 3 от серията е в неделя в Индианаполис.