Славия взе титлата от ръцете на Левски! „Сините“ се самоубиха с автогол

Публикувано в: Избрано, Левски, Славия, Футбол България
20:10, 25 май 2013, Автор: , Преглеждания:389

снимка: levski.bg

Отборът на Левски не успя да спечели 27-а титла в клубната си история, след като завърши наравно 1-1 срещу Славия в среща от последния 30-и кръг на А група, играна на стадион „Георги Аспарухов“. По този начин момчетата на Николай Митов отстъпиха първото си място в класирането и Лудогорец отново взе титлата.

„Сините“ можеха да поведат още в третата минута, след като Мюлдер центрира към Йорданов, който стреля с глава, но топката попадна в левия страничен стълб на Петков. В десетата феновете на домакините поздрави своя любимец Христо Йовов, който след края на сезона  ще спре с футболната си кариера. В 19-ата минута Здравко Лазаров с нещо средно между центриране и удар можеше да изненада Илиев, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

Последваха изстрели на Мюлдер и де Карвальо, но Петков опази вратата си суха. В 33-ата минута „сините“ най-накрая откриха резултата, след като при едно центриране от десния фланг, топката достигна до де Карвальо след грешка на Желев, а нападателят не сбърка от десетина метра. В 42-ата минута Илиян Йорданов стреля от дъгата на наказателното поле, но за втори път нацели гредата, този улучвайки напречния стълб.

Второто полувреме започна отново с натиск на „сините“, които изпълниха няколко корнера, но не успяха да достигнат до нещо кой знае какво. Така малко шокиращо в 74-ата минута гостите стигнаха до гол. Мацуи центрира от фаул и след разбъркването в наказателното поле, Везалов и Ели си попречиха, а топката се оказа в мрежата на сините, след като Везалов я изпрати в собствената си врата. Последва моментален натиск на Левски, но идеята в атака липсваше и се разчиташе само на балонни топки. Все пак, в последните секунди Силва опита удар с глава, но Петков блестящо спаси и уби надеждите на Левски за титла.

След това сензационно реми „сините“ се смъкнаха на второ място с актив от 71 точки, а Лудогорец се изкачи на върха със 72 пункта. Славия завърши сезона на осма позиция с 42 пункта.