Барса взе дербито на Каталуния, Сосиедад и Реал Мадрид с уникално зрелище

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:39, 26 май 2013, Автор: , Преглеждания:94

Барселона победи Еспаньол

Отборът на Барселона спечели дербито на Каталуния, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Еспаньол на „Корнея ел Прат“ в мач от 37-ия кръг на Примера дивисион.

С днешния успех момчетата на Тито Виланова се доближиха на една победа от рекорда на Реал Мадрид от 100 точки. Резултатът бе открит след четвърт час игра, след като Алексис Санчес разигра с Давид Вийя, овладя на гърди, финтира защитник на домакините и прати топката в далечния ъгъл за 1-0. В 86-ата минута резервата Педро Родригес реши двубоя с втори гол, след като размени подаване с Шави и с техничен изстрел реализира за крайното 2-0.

В голямото дерби на кръга Реал Сосиедад и Реал Мадрид завършиха при зрелищно 3-3 на „Аноета“. „Белият балет“ бе без Кристиано Роналдо тази вечер, но въпреки това поведе с 2-0 след попадения на Гонсало Игуаин в шестата и Хосе Кайехон в 57-ата минута. Баските не се предадоха и изравниха резултата, след като Чаби Прието бе точен от бялата точка в 64-ата минута, а четвърт час след това Антоан Гризман реализира за 2-2. В 80-ата Сами Кедира върна предимството на „кралския“ клуб“, но в добавеното време Прието с втория си гол донесе точката на Сосиедад.

Валенсия се възползва от грешката на тима от Сан Себастиан и излезе на четвърто място, след като надделя с 1-0 при домакинството си на Гранада. По този начин „прилепите“ дръпнаха с две точки пред Реал Сосиедад кръг преди края. Голът, който донесе ценния успех на валенсианци бе дело на Роберто Солдадо в 60-ата минута.

Хетафе – Райо 1-2
Осасуна – Севия 2-1
Малага – Депортиво 3-1
Ваядолид – Селта 0-2
Атлетико – Майорка 0-0
Бетис – Сарагоса 4-0
Атлетик – Леванте 0-1