Индиана изравни финалния сблъсък с Маями след победа като домакин

Публикувано в: Баскетбол, НБА
11:35, 29 май 2013, Автор: , Преглеждания:37

Рой ХибъртОтборът на Индиана Пейсърс се наложи с 99:92 като домакин над шампиона Маями Хийт в мач номер 4 от финалния плейоф в Източната конференция на НБА. По този начин „пешеходците“ изравниха резултата в серията на 2:2 и запазиха интригата.

Домакините започнаха много активно двубоя и контролираха срещата през първата половина, след което Маями взе инициативата, но така и не успя да се откъсне в резултата. Индиана довърши „горещите“ с много силна последна четвърт, в последните 5 минути на която записа 13 срещу 3 точки за шампионите, за да се поздрави с успеха.

Над всички за Индиана бе Рой Хибърт, който завърши срещата с дабъл-дабъл от 23 точки и 12 борби, а Ланс Стивънсън добави 20 пункта за победата. Всички баскетболисти от титулярната петорка на Пейсърс приключиха мача с двуцифрен точков актив – Джордж Хил се отчете с 19, Дейвид Уест направи дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, а Пол Джордж вкара 12 точки.

За Маями най-резултатен бе Леброн Джеймс с 24 точки, но в този мач той бе бледа сянка на представянето си в предишните 3 срещи от серията. Марио Чалмърс добави 20 точки, Дуейн Уейд с 16.

Следващият пети мач от серията е в петък (31 май) рано сутринта българско време в Маями.