Лукойл удари Левски като гост и се доближи на победа от 11-а поредна титла

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
21:58, 29 май 2013, Автор: , Преглеждания:44

снимка: Илияна Иванова

Отборът на Лукойл-Академик е на крачка от 11-а поредна титла в НБЛ, след като надделя категорично с 83-68 като гост на Левски в зала „Универсиада“ в третия финален сблъсък между двата състава. По този начин възпитаниците на Сашо Везенков вече водят с 2-1 успеха в серията. Среща номер 4 е в петък отново в София.

Гостите започнаха силно мача и успяха да поведат с 10-4. С кош и фаул на Аврамов „студентите“ дръпнаха с 23-15, след което Иванов вкара 30 секунди преди края за домакините, за да намали на 17-23. Тройка със сирената на Аврамов докара резултата до 26-17 в полза на Лукойл след първата част.

В първите четири минути на втората четвърт гостите съумяха да направят преднина от цели 16 точки – 35-19, но с много силна игра на Костова „сините“ намалиха пасива си на 31-37. Маринович с тройка в последната секунда оформи крайното 41-44 след края на втората четвърт.

До средата на третата част момчетата на Сашо Везенков на практика решиха мача, след като успяха да дръпнат с 14 точки – 58-44, след много силна игра на Хийт. С няколко точки от наказателната линия на Пантич Левски намали пасива си, но с великолепна игра в атака на Уоткинс и Хийт Лукойл дръпна с 15 – 65-50. В следващите 12 минути до края на мача „сините“ така и не съумяха да стопят пасива си и „студентите“ спечелиха с лекота след 83-68,

Брендън Хийт наниза 24 точки и добави 6 борби и 4 асистенции за победата на Лукойл, а Даръл Уоткинс се включи с дабъл дабъл от 14 точки и 10 борби. С 11 точки и без изпусната стрелба (5/5) завърши Веселин Веселинов.

За Левски Чавдар Костов завърши с 22 точки (4 тройки), 19 от които вкара през първото полувреме. 12 наниза Марко Маринович, а с 10 се отчете Павел Иванов.