„Лъвовете“ на Любо Пенев удариха Япония насред Нагоя

Публикувано в: Избрано, Футбол България
15:23, 30 май 2013, Автор: , Преглеждания:94

Станислав Манолев

Националният отбор на България продължава с изключително силното си представяне под ръководството на Любослав Пенев, след като надделя с 2-0 над Япония в контролна среща, играна на пълния стадион в Нагоя.

Мачът започна по най-добрия начин за „лъвовете“, след като още в третата минута Станислав Манолев откри резултата. Халфът стреля силно от пряк свободен удар, а вратарят на домакините се намеси левашки, допускайки комичен гол.

В средата на първата част Данчо Минев отправи коварен шут от ъгъла на наказателното поле, но топката бе избита с мъка от Кавашима. В 31-ата минута Кагава можеше да изравни за „самураите“, но Стоянов спаси изстрела му.

След почивката домакините направиха няколко смени, но те не доведоха до нужния резултат. В 70-ата минута Христо Златински центрира остро от фаул, а Макото Хасебе засече топката в собствената си мрежа. Този автогол сякаш уби устрема на Япония и до края на мача „лъвовете“ запазиха преднината си от две попадения.

В последните секунди домакините отбелязаха гол след страхотна атака и чудесен завършващ удар на Юто Нагатомо, но страничният рефер маркира засада.