„Лъвовете“ на Любо Пенев без прошка и срещу Казахстан – 2:1!

Публикувано в: Избрано, Футбол България
19:02, 4 юни 2013, Автор: , Преглеждания:99

България

Националният отбор на България по футбол продължава с отличното си представяне, след като записа победа с 2-0 при визитата си на Казахстан в контролна среша. Само преди пет дни момчетата на Любослав Пенев биха с 2-1 Япония като гост и по този начин регистрираха два успеха от два мача в азиатското си турне.

В днешния мач в Алмати, който отбеляза 100-годишния юбилей на местната футболна федерация, селекционерът на „лъвовете“ направи няколко промени и пусна в титулярния състав Пламен Илиев, Александър Александров, Йордан Минев и Валери Божинов.

След четвърт час игра Божинов успя да отбележи гол след подаване на Данчо Минев, но страничният рефер маркира засада. До почивката Божинов и Гаджев се опитаха да се разпишат с далечни изстрели, но не намериха целта.

В 57-ата минута Жоро Илиев даде аванс на България, след като вкара фамозен гол с шут от дистанция, намирайки горния десен ъгъл на вратата на домакините. Само 180 секунди по-късно Иван Иванов удвои аванса на нашите, след като засече центриране от корнер на Илиев.

В 69-ата минута домакините имаха възможност да намалят пасива си след далечен шут на резервата Шомко, който изненада дебютанта Мишо Иванов, но за негов късмет кълбото отскочи от напречната греда. Все пак, секунди преди края Шомко успя да се разпише, реализирайки почетното попадение за Казахстан.

Следващият двубой на България е приятелски мач срещу Македония на 14 август.

Съставът на България: Пламен Илиев (55 Михаил Иванов); Веселин Минев, Александър Александров, Иван Иванов, Йордан Минев; Светослав Дяков, Владимир Гаджев, Георги Илиев (75 Христо Златински), Станислав Манолев (71 Спас Делев), Ивелин Попов; Валери Божинов (55 Илиян Мицански)

Селекционер: Любослав Пенев