България стартира в Световната лига с великолепна победа във Франция!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
00:00, 8 юни 2013, Автор: , Преглеждания:478

България победи Франция

Националният отбор на България започна по великолепен начин участието си в Група А на Световната лига, след като надделя с 3-2 (25-21; 14-25; 21-25; 25-22; 15-11) гейма при визитата си на Франция в Монбелиар в първия сблъсък между двата състава.

Срещата започна отлично за нашите, които поведоха с 3-0, но постепенно домакините успяха да изравнят резултата и дори поведоха с 8-7 при първото техническо. След него Жоро Братоев се отчете с два прекрасни блока и даде преднина от 13-10 на „лъвовете“. До второто прекъсване „трикольорите“ увеличиха аванса си, довеждайки нещата до 16-11. „Петлите“ скъсиха малко дистанцията, но с атака на Алексиев и блок на Соколов резултатът стана 19-14, което накара Лоран Тийи да иска таймаут. Франция стопи пасива си на 18-21 след блок срещу Скримов и Камило Плачи също взе почивка. Българите, обаче, не позволиха обрат и след контра на Братоев и атака на Алексиев стигнаха до победата в гейма с 25-21.

Втората част започна с няколко грешки на Скримов на посрещане, което позволи на домакините да дръпнат с 6-3. До техническото разликата в полза на „петлите“ се запази, но след това нашите продължиха да правят грешки, а резервата Линеел изтормози посрещането ни с флот сервиса си. Резултатът набъбна до 16-9 при второто прекъсване, а след него интрига нямаше и Франция изравни геймовете след 25-14.

Третата част започна равностойно и първата почивка дойде с минимална преднина на България – 8-7. Последва битка точка за точка и второто техническо домакините бяха напред с 16-15. С техничен блок-аут на Линеел „петлите“ дръпнаха с 19-16, което принуди Плачи да иска таймаут. С хубав сервис на Скримов и контра на Алексиев нашите намалиха изоставането си до 20-22. но с пайп на Линеел Франция отново поведе с три точки – 23-20. С ас на Н’Гапет домакините взеха гейма след 25-21.

Четвъртата част започна с леко предимство на французите, но нашите направиха обрат след силна игра на Соколов – 8-7. С отлична атака и блокада на Йосифов, последвана от ас на Соколов, България дръпна с 13-10. Нова точка от сервис, този път на Скримов и аут на Н’Гапет позволи на гостите да излязат напред с 16-11. С няколко чудесни начални удара на Н’Гапет домакините стопиха пасива си до 17-18, но великолепен блок на Алексиев спря серията на съперника – 19-17. Последва аут на Сидибе и в края капитанът Алексиев заби последния пирон в четвъртия гейм за 25-22.

Тайбрекът започна мечтано за България, след като нашите записаха серия от 6-0, но последваха пет поредни точки за „петлите“. Скримов сложи край на възхода на съперника, довеждайки нещата до 7-6. Соколов с мощна атака запази преднината на гостите при смяната на полетата – 8-7. С две чудесни отигравания в нападение на Алексиев и блокада на Гоцев резултатът стана 11-8 и Тийи ползва втори таймаут, С ас на Жоро Братоев и блок-аут на Соколов нашите дръпнаха с 14-9, а точка на спора сложи Соколов, който с мощна бомба оформи крайното 15-11 и 3-2 за България.

Цветан Соколов бе най-резултатен за „трикольорите“ с 26 точки, а Тодор Алексиев добави 20, докато Тодор Скримов приключи с 10. Резервата Жулиен Линеел бе над всички за домакините с 21 пункта.

Вторият сблъсък между България и Франция е в неделя в Метц.