Патрик Кейн класира Чикаго на финал за Купа Стенли

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
10:27, 9 юни 2013, Автор: , Преглеждания:50

Патрик КейнЧикаго Блекхоукс се класира на финал в НХЛ, след като надделя с 4-3 след две продължения над настоящия шампион Лос Анджелис Кингс в петия мач. По този начин „Черните ястреби“ детронираха „Кралете“, след като спечелиха серията с 4-1 победа и ще спорят за „Купа Стенли“ срещу тима на Бостън Бруинс.

Кори Кроуфърд направи 33 спасявания, а Дънкан Кийт се разписа в своето завръщане на леда за отбора на Чикаго, който водеше с 2:0 след първата третина с голове на Кийт и Патрик Кейн. Гостите  се върнаха в срещата рано в последната част с попадения на Дуайт Кинг и Анже Копитар, но по-малко от четири минути преди сирената Кейн наниза втора шайба в своя актив и даде нов аванс за Чикаго.

Мачът изглеждаше свършил, а Лос Анджелис се впусна в слепи атаки към противниковата врата. Това даде резултат след изтеглянето на вратаря в последните секунди, като Копитар вкара за драматичното равенство само 9.4 преди финалната сирена за редовното време.

Крофърд направи няколко важни спасявания в първото продължение, а Чикаго се възползва от това и изненада противника във второто. Джонатан Тойвс напредна по лявата част на нападението при контраатака, след което подаде на освободилия се Кейн, който се разписа за крайното 4:3