Страхотна България разкова Франция с 3:0 в Метц!!!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:53, 9 юни 2013, Автор: , Преглеждания:847

България изигра нов силен мач във Франция

Националният отбор на България по волейбол постигна втора поредна победа в Група А на Световната лига, след като надигра с 3-0 (26-24; 31-29; 25-20) гейма тима на Франция при втората си визита, този път в Метц. По този начин момчетата на Камило Плачи стартираха по перфектен начин в най-комерсиалното първенство в света, взимайки два успеха насред Франция след победата с 3-2 в първия сблъсък.

Срещата започна силно за домакините, които дръпнаха с 4-1, но нашите много бързо направиха обрат за 7-6 след чудесна атака и блокада на Алексиев. Все пак, техническото дойде с минимален аванс за „петлите“ – 8-7, след аут на Соколов. До втората пауза резултатът бе увеличен на два пункта в полза на Франция – 16-14, но прекрасно нападение на Алексиев, последван от блок на Самунев доведе нещата до 16-16. Н’Гапет заби топката в мрежата и „трикольорите“ поведоха с 20-19, но веднага след това играчът на Кунео се реваншира и изравни за 20-20, което накара Камило Плачи да вземе таймаут. Равенството се запази до 24-24, след което Н’Гапет прати топката извън полето, а при последната точка главният рефер даде носена топка на Рафаел – 26-24 за България.

Втората част отново започна с леко предимство за Франция, след като домакините поведоха с 8-6 при техническата почивка. Точна атака на Скримов и блок на Алексиев срещу Сидибе върнаха паритета в резултата – 9-9. С мощен забив на Н’Гапет и блокада в центъра на Арди-Десурс срещу Йосифов, домакините се откъснаха отново с две точки при второто прекъсване – 16-14. Много бързи „лъвовете“ направиха обрат и след бомба на Соколов резултатът стана 18-17 за гостите, което принуди Тийи да вземе таймаут. Изненадваща атака на Жоро Братоев увеличи преднината на България на 20-18, но малко след това ас на Линеел доведе до равенство 22-22 и Плачи ползва прекъсване. В края геймът бе изключително драматичен, но нашите момчета показаха страхотен характер и след като отразиха цели шест сетбола, успяха да стигнат до победата с 31-29 след две поредни блокади на Вики Йосифов.

Третата част започна с леко предимство на „трикольорите“, а почивката дойде при 8-7. След нея преднината на нашите достигна три точки – 12-9. До втората пауза разликата бе стопена, но все пак с блок-аут на Соколов гостите стигнаха до 16-14, а аут на Линеел увеличи нашия аванс на три пункта – 18-15. Мощен сервис на Цецо реши всичко в гейма, след като даде предимство от 20-16 за „лъвовете“. До края момчетата на Камило Плачи задържаха своя аванс и затвориха мача с 3-0 след 25-20.

Цветан Соколов отново бе най-резултатен за “трикольорите“, след като наниза цели 21 точки, а Тодор Скримов добави още 12. За домакините единственият, който бе на висота бе Ървин Н’Гапет с 15 пункта.

След двете си България вече има пет точки и временно излезе начело в класирането с актив от пет точки, докато „петлите“ са пети с един пункт.