Македония излъга България във втората контрола

08:32, 15 юни 2013, Автор: , Преглеждания:45

БългарияМъжкият национален отбор на Македония, воден от българския треньорски тандем Николай Желязков и Георги Петров, победи националите на България с 3:2 (22:25, 25:19, 25:23, 20:25, 15:12) в последната втора приятелска среща между двата състава в зала Христо Ботев в София, съобщава BGVolleyball.com.

В стартовата седморка на Камило Плачи попаднаха Иван Станев, Данаил Милушев, Мирослав Градинаров, Валентин Братоев, Красимир Георгиев, Борислав Апостолов и Теодор Салпаров. В хода на мача на терена излязоха още Николай Пенчев, Георги Сеганов, Тодор Вълчев и Розалин Пенчев.

Домакините демонстрираха превъзходство на сервис, като удариха 8 аса срещу 2 за македонците. В посрещане и атака показателите на двата отбора бяха близки. Македония успя да постигне 16 точки от блокада, цели 6 от които на българина Гьоко Йосифов, срещу 13 точкови блокади за България. Най-голямата разлика в полза на гостите дойде от непредизвиканите грешки. Воеводите допуснаха само 23, докато Лъвовете натрупаха 32.

Най-резултатен сред Трикольорите бе Вальо Братоев, който игра и в петте гейма и записа 19 точки. За три изиграни гейма Дани Милушев добави 12 точки. Топреализатор на мача стана капитанът на Македония Никола Гьоргиев с 26 точки. Втори по резултатност за победителите стана Гьоко Йосифов с 14 точки. Другият български гражданин в отбора на Македония – разпределителят Гьорги Гьоргиев, игра първите четири гейма и записа 4 точки, 3 от които в нападение при 100% успеваемост.

България продължава своите мачове в Световната лига, докато отборът на Ники Желязков гледа към своето участие в Средиземноморските игри по-късно този месец.