САЩ смачка Франция, Андерсън изригна с 22 точки

10:18, 15 юни 2013, Автор: , Преглеждания:54

1044Отборът на САЩ нанесе трета поредна загуба на Франция в нашата Група А на Световната лига, след като отнесе „петлите“ с 3-0 (25-15; 27-25; 25-16) гейма в Тълса в първия сблъсък между двата тима.

Срещата не предложи особена интрига и единствено във втората част гостите съумяха да се противопоставят на съперника си, но загубиха драматично с 25-27.

За американците капитанът Матю Андерсън бе над всички, след като наниза цели 22 точки – 17 в нападение, три на блокада и две от сервис. Карсън Кларк добави още 14 пункта, а Максуел Холт се отчете с 13, шест от които на блок.

За „петлите“ Кевин Льо Ру и Мариен Моро завършиха мача с по осем точки.

След днешната си победа Щатите се изкачиха на второ място в класирането с актив от шест точки, докато Франция е на дъното с един пункт.