Испания без проблеми срещу Уругвай в Купата на Конфедерациите

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
09:29, 17 юни 2013, Автор: , Преглеждания:79

снимка: Евроспорт

Световният и европейски шампион Испания стартира с победа на Купата на Конфедерациите, след като в мач от Група Б се наложи с 2-1 над Уругвай.

„Ла Фурия“ започна силно двубоя и още в 10-та минута Сеск Фабрегас нацели греда с удар пред наказателното поле. След още десетина минутки резултатът бе открит. Педро Родригес отправи мощен удар, който рикошира в крака на Диего Лугано и се оплете в мрежата на рожденика Фернандо Муслера. Единственото по-опасно положение на сметката на Уругвай бе в 29-та минута, когато удар от близо с глава на Единсон Кавани бе спасен от Икер Касияс.

В 32-та минута Фабрегас изведе Роберо Солдадо сам срещу Муслера и той го наказа за втори път. Второто полувреме отново започна с натиск на „Ла Фурия“. Фабрегас, Иниеста и Педро бяха близо до трето попадение, но то така и не падна. В самия край на мача „урусите“ върнаха едно попадение.. Нападателят на Ливърпул Луис Суарес с хубав удар от фаул матира Икер Касияс за 1-2.

Така Испания тръгна с успех и три точки на Купата на Конфедрациите, с което оглави своята група. Другият двубой между Нигерия и Таити е днес.