България смаза Аржентина пред 12000 зрители в „Арена Армеец“

Публикувано в: Волейбол, Избрано
21:41, 22 юни 2013, Автор: , Преглеждания:876

България

Българският национален отбор по волейбол записа трета поредна победа в Група А на Световната лига, след като в първото си домакинство смаза Аржентина с 3-0 (25-18; 25-21; 25-16) гейма пред пълните трибуни на „Арена Армеец“.

Срещата започна много силно за „лъвовете“, които поведоха със 7-1 още в началото. Гостите намалиха до 4-7, а техническото дойде при 8-4. След паузата българска блокада, гарнирана с бомба на Соколов и грешка на „гаучосите“ доведе нещата до 11-4. Резултатът бе увеличен до 16-7, след което последва лек спад в нашата игра и южноамериканците намалиха на 11-17. Камило Плачи побърза да спре рейда на съперника и взе таймаут. До края „трикольорите“ бяха просто неудържими, а Цецо Соколов размаза гостите с още няколко снаряда в атака за крайното 25-18.

Втората част започна равностойно, но все пак Аржентина дръпна с 8-6 след техничен удар в блокадата на Федерико Перейра. До второто техническо разликата в полза на „гаучосите“ нарастна и достигна до четири пункта – 16-12. След това, обаче, нашите намалиха до 17-18 и последва таймаут за Вебер. Алексиев и Жоро Братоев дадоха преднина от 20-19 на България. В този момент се стигна до нов обрат и 21-20 за гостите, но до края на гейма „лъвовете“ не дадоха и точка на опонентите си и спечелиха с 25-21.

Третият гейм бе равностоен до първото техническо, което дойде при 8-6 за домакините, след което нашите изметоха пода с аржентинците, повеждайки с 16-9. До края българските момчета просто се забавляваха на терена и достигнаха до победата след 25-16 и 3-0.

Цветан Соколов бе над всички, след като заби 20 точки за успеха на „трикольорите“, докато Тодор Алексиев добави 10. По осем записаха Светослав Гоцев и Виктор Йосифов.

Утре нашите приемат Аржентина отново в Арена Армеец, а срещата е от 20:00 часа.