Девойките с драматично поражение срещу Мексико на Световното в Чехия

Публикувано в: Волейбол, Избрано
16:02, 22 юни 2013, Автор: , Преглеждания:299

България девойки

Националният отбор на България за девойки записа драматична загуба на Световното първенство по волейбол в Чехия, след като отстъпи с 2-3 (25-22; 18-25; 25-16; 20-25; 11-15) гейма пред Мексико във втория си мач в Група Ц, игран в Бърно.

Срещата започна страхотно за нашите момичета, които дръпнаха с 10-3, но в последствие северноамериканките намалиха пасива си до 13-15 и Димо Тонев взе почивка. Резултатът бе изравнен за 19-19, след което „лъвиците“ поведоха с 21-19, но последва ново равенство – 21-21. В края, обаче, българките показаха здрави нерви и взеха гейма с 25-22.

Втората част отново почна с превес на нашите, които дръпнаха с 8-5 до първото техническо. След него мексиканките успяха не само да изравнят резултата, но дори да поведат с три пункта за 15-12. До края волейболистките на Димо Тонев не съумяха да скъсят дистанцията и загубиха гейма с 18-25.

Третата част започна точка за точка и при първата почивка авансът на България бе минимален – 8-7. След техническо нашите увеличиха аванса си до три пункта – 16-13, а след втората пауза дадоха само три точки на съперничките си – 25-16.

В четвъртия гейм Мексико тръгна по-добре и съумя да поведе с 8-5, но след почивката „лъвиците“ обърнаха резултата и поведоха с 16-12. Мексиканките не се предадоха и изравниха за 18-18, а след това удължиха серията си до 21-18 и в крайна сметка измъкнаха гейма след 25-20. В тайбрека тимът от Северна Америка поведе със 7-2, а България стопи разликата на само два пункта при 9-11, но за съжаление, до обрат не се стигна и „трикольорките“ отстъпиха с 11-15.

Най-резултатна за нашите с 21 точки стана центърът Мира Тодорова. Гергана Димитрова добави още 18, а отлично от пейката се включи Силвана Чаушева с 14 пункта.

Въпреки това поражение, България остава начело в класирането с четири точки, докато Мексико излиза на втора позиция с три пункта. Утре от 18:15 часа нашите играят срещу тима на Русия.