Златанова преодоля първия кръг в Прокупле, Костова се отказа във Франция

Публикувано в: БГ Тенис, Тенис
16:05, 25 юни 2013, Автор: , Преглеждания:64

Вивиан ЗлатановаВивиан Златанова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в сръбския град Прокупле с награден фонд 10 хиляди долара.

15-годишната квалификантка стартира с успех над друга квалификантка Надежда Горбачкова (Русия) със 7:6(4), 7:5 в мач с общо 15 пробива. Така българската тийнейджърка заработи 1 точка за класацията на WТА и 196 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу победителката от мача между номер 7 Ема Микулич (Хърватия) и Владица Бабич (Черна гора).

В турнира участват още две българки Борислава Ботушарова и Виктория Томова, които играят срещите си от първия кръг по-късно днес.

Втората ракета на България Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове във френския град Перижо с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 4 Костова се отказа заради контузия при 3:6, 1:4 в мача срещу квалификантка Летиция Саразин (Франция).

Българката започна добре и на два пъти излизаше с пробив напред в резултата, но след 3:3 представителката на домакините спечели шест поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 3:0 във втория. Малко по-късно Костова реши да се откаже.

Тя все пак спечели 1 точка за класацията на WТА и 228 долара.