Испания излъга Италия след дузпи в драматичен полуфинал

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят
00:54, 28 юни 2013, Автор: , Преглеждания:101

снимка: АП

Европейският и световен шампион Испания се класира за финала на Купата на Конфедерациите, след като надделя със 7-6 след дузпи над Италия в драматичен полуфинал във Форталеза. В редовното време и продълженията до гол не се стигна, а Хесус Навас реализира решителната дузпа за иберийците. В неделя момчетата на Висенте дел Боске ще се изправят срещу Бразилия в битка за единствения трофей, който липсва в колекцията на тима.

Срещата започна с лек териториален превес на „ла фурия“ и един нелош диагонален удар на Педро, но топката премина встрани от вратата на Буфон. След четвърт час „адзурите“ организираха чудесна атака и Джилардино бе намерен в наказателното поле, но техничният му шут мина на метър от десния стълб на Касияс. В 18-ата минута Маджо можеше да открие резултата с удар с глава, но стражът на испанците спаси. Малко след това Де Роси засече центриране от фаул на Пирло, но не намери целта.

В 36-ата минута бе най-добрата възможност за „скуадрата“, след като Джакерини подаде отлично към Маджо, който стреля с летящ плонж, но Касияс някак изби кълбото. Секунди след това Торес получи хубав пас в пеналта, но шутира покрай лявата греда. Малко преди почивката Де Роси стреля опасно от границата на пеналта, но Икер успя да боксира.

Десетина минути след началото на второто полувреме резервата Хесус Навас шутира доста добре по земя, но Буфон внимаваше и улови топката. До края двата отбора играха доста предпазливо и стопроцентовите ситуации почти липсваха. Логично срещата приключи при 0-0 и се стигна до продължения. Още в началото Италия бе близо до гол, но Джакерини от девет метра стреля в десния стълб на Касияс.

В 99-ата минута Иниеста копна много технично топката към Алба, който шутира от въздуха, но над гредата. В 115-ата минута ксъметът обърна гръб и на Испания, след като Шави отправи бомбен удар от дистанция, а Буфон не се намеси много добре, но все пак прати кълбото в страничния стълб. До гол в крайна сметка не се стигна и дузпите щяха да определят втория финалист в турнира.

Кандрева започна с удар в стил „Пирло“ и даде аванс на своя тим, Шави също не пропусна – 1-1. Последваха точни изстрели на Акуилани и Иниеста за 2-2. Де Роси и Пике продължиха с головата серия, вкарвайки за 3-3, а Джовинко реализира за 4-3, но Рамос върна паритета – 4-4. Пирло и Мата също бяха на висота и с технични изстрели се разписаха за 5-5. Монтоливо и Бускетс също бяха без прошка и вкараха за 6-6, след което Бонучи прати топката над вратата, а Навас не сбърка и прати тима си на финал след 7-6.