Полша с първи успех в Световната лига след трудно 3:2 срещу Аржентина

07:38, 29 юни 2013, Автор: , Преглеждания:57

снимка: ФИВБ

Отборът на Полша продължава с колебливите си игра в Световната лига, след като надделя трудно с 3-2 (26-24; 19-25; 19-25; 25-17; 15-8) гейма при първото си домакинство на Аржентина в мач от нашата Група А.

„Дружина полска“ спечели измъчено първата част, след което бе тотално надигран в следващите две. Все пак, домакините се съвзеха и с много силна игра в последните два гейма зарадваха феновете в Бидгошч с победа.

Звездата на Полша Бартош Курек бе най-резултатен за своите с 27 точки – 22 в нападение, един блок и четири аса. Резервата Якуб Ярош се включи отлично от пейката с 18 пункта, а още 13 заби Михал Винярски.

За „гаучосите“ Бруно Романути бе над всички, записвайки 23 точки. Пабло Бенголея също бе на висота и се отчете с 19 пункта, пет от които от блокада.

След първата си победа в Световната лига Полша вече има пет точки и се намира на пето място в класирането, докато Аржентина е на дъното с четири пункта.