Италия грабна бронза в Купата на Конфедерациите след нова драма с дузпи

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
21:59, 30 юни 2013, Автор: , Преглеждания:112

Алесандро ДиамантиОтборът на Италия грабна бронзовите медали в турнира за Купата на Конфедерациите, след като надигра тима на Уругвай с 5-4 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията приключиха при равенство 2-2.

„Адзурите“ откриха резултата в 24-ата минута, след като Диаманти стреля изключително красиво от фаул и изненада Муслера. Топката се удари в гредата, след което рикошира във вратаря и Астори от самата голлинията реализира за 1-0. В 58-ата южноамериканците възстановиха статуквото, след като Кавани се възползва от подаване на Гаргано и отбеляза за 1-1.

В 73-ата минута италианците върнаха предимството си, след като Диаманти отново се отчете със „скъпоценно“ изпълнение и след чудесен изстрел от фаул преодоля Муслера за 2-1. Пет по-късно Кавани също показа класа и след много хубав шут от пряк свободен удар направи безпомощен Буфон – 2-2. До края нямаше повече попадения, а в последните секунди на продълженията Гаргано стреля силно, но стражът на „адзурите“ спаси вратата си.

Форлан изпусна първата дузпа за „урусите“, след като Буфон изби мощния му удар, след което Акуилани вкара красиво за 1-0. Кавани изравни, но Ел Шаарауи върна аванса на „скуадрата“. Суарес реализира за 2-2, а след това Де Шилио не успя да преодолее Муслера. Касерес също се провали от бялата точка, стреляйки слабо в ръцете на Буфон, а Джакерини шутира в долния десен ъгъл за 3-2. Гаргано също не успя да се разпише, след като изстрелът му бе спасен от Буфон и Италия завърши на трета позиция в турнира.