Германия взе реванш от Русия, Италия би Сърбия в петгеймов трилър

10:38, 7 юли 2013, Автор: , Преглеждания:76

снимка: ФИВБ

Германия си върна на Русия за загубата след тайбрек в петък и снощи надигра олимпийските шампиони с 3-2 (25-21; 25-21; 18-25; 23-25; 18-16) гейма в мач от Група Б на Световната лига.

Интересното е, че двубоят се разви по абсолютния същия начин, както и първата среща, след като Бундестимът взе първите две части, но след това гостите изравниха резултата. В решителния тайбрек, обаче, немците този път показаха характер и спечелиха с 18-16.

Денис Калиберда отново бе най-резултатен с 24 точки за домакините, а капитанът Йохен Шьопс реализира още 17. Николай Павлов записа 22 пункта за Сбораня, а 21 наниза Алексей Спиридонов.

В другото дерби в групата Италия се наложи с 3-2 (20-25; 25-22; 21-25; 25-22; 19-17) гейма като гост на Сърбия. Иван Зайцев бе феноменален за „скуадрата“, реализирайки 29 точки, а по 15 добавиха Кристиан Савани и Емануеле Бирарели. За домакините Александър Атанасевич се отчете с 25 пункта, а Никола Ковачевич заби 20.

Иран спечели втора победа срещу Куба, надделявайки този път с 3-1 (22-25; 25-20; 25-18; 25-22) гейма в Хавана.

В класирането начело са Италия и Русия с по 19 точки, като Сборная няма повече мачове. Германия е на трета позиция с 14 пункта, но има два двубоя по-малко. Сърбия е на четвърто място с 13 точки.