Диана Малинова и Русена Сланчева грабнаха титлата на Mtel Beach Masters

19:23, 7 юли 2013, Автор: , Преглеждания:160

Снимка: Владимир Стоянов, mtelbeachmasters.com

Диана Малинова & Русена Сланчева са новите шампионки на България по плажен волейбол за жени. Двойката на Марица (Пловдив) спечели Националното първенство Mtel Beach Masters в София без да загуби нито един гейм, съобщава bgvolleyball.com.

В днешния финал Диди & Русена надиграха своите достойни опонентки Олга Кръстева & Гергана Докузова с 2:0 (21:15, 21:13). Оля & Гери успяха да поемат инициативата в началото на първия гейм, но постепенно балканските шампионки от 2009 година наваксаха изоставането си и наложиха надмощие до края на мача. Победителките спечелиха мача най-вече благодарение на по-добрата си игра в нападение. Сланчева наниза цели 19 точки, 2 от които директно от сервис. Малинова добави 11 точки. Толкова има и Кръстева, докато Докузова отбеляза 9.

С бронзовите медали се поздравиха шампионките от 2010 година Мария Тодорова & Диана Филипова, които спечелиха малкия финал с 2:0 (21:16, 21:11) срещу Евелина Чолакова & Росица Дончева.