Полша отново би САЩ, Франция измести България от второто място

11:03, 8 юли 2013, Автор: , Преглеждания:90

ПолшаОтборът на Полша спечели и втория мач срещу САЩ, след като надигра американците с 3-1 (25-23; 17-25; 25-21; 25-23) гейма във Вроцлав.

Якуб Ярош бе най-резултатен за домакините, след като завърши със 17 точки, докато Бартош Курек се отличи с 14, а 10 добави Михал Винярски. За Щатите капитанът Матю Андерсън наниза цели 22 пункта, а диагоналът Карсън Кларк приключи с 14.

Франция също записа втора победа Аржентина, след като надви „гаучосите“ с 3-1 (25-23; 25-20; 22-25; 25-19). Ървин Н’Гапет и Мори Сидибе бяха най-резултатни за „петлите“ с по 14 точки. За домакините Иван Кастелани записа 13 пункта.

След тези мачове Франция излезе на второ място в класирането с 15 точки, но няма повече срещи. България е трета с 14, а Полша четвърта с 13. САЩ е на пета позиция с 12. Лидер е Бразилия с 19, докато Аржентина е на дъното с пет пункта.

През този уикенд са последните сблъсъци в групата. България приема Полша, а Бразилия е домакин на САЩ.