Невероятна България смачка Полша с 3:0 и гледа смело към Аржентина!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
21:40, 12 юли 2013, Автор: , Преглеждания:629

България смаза Полша с 3-0

Българският национален отбор по волейбол е на крачка от класиране за Финалите на Световната лига, след като смаза с 3-0 (25-21; 25-21; 25-21) гейма тима на Полша в първия сблъсък между двата състава в зала „Конгресна“ на ДСК във Варна.

Срещата започна с лек превес на гостите, които с два поредни блока поведоха с 4-2. Много бързо, обаче, нашите направиха обрат за 5-4, а след блокаут на Алексиев дойде и първата техническа пауза – 8-7. Последва нов обрат, този път за „дружина полска“, която съумя да изгради аванс от три пункта – 13-10. Втората почивка дойде при 16-14 за гостите, след което нашите изравниха на 16-16 след атака на Алексиев и аут на Курек. Капитанът на „лъвовете“ направи и блокада и даде преднина от 17-16 на България, а Андреа Анастази поиска таймаут. Ново чудесно нападение на Алексиев и блок в центъра на Гоцев срещу Можджонек доведе нещата до 20-17 и наставникът на поляците ползва нова почивка. До промяна, обаче, не се стигна и след 25-21 „трикольорите“ взеха първия гейм.

Втората част започна с аванс от 3-0 за домакините, но Полша изравни бързо резултата. Първото техническо дойде при минимална преднина за „лъвовете“ от 8-7 след бомбена атака на Соколов. Страхотна блокада на Цецо срещу Курек увеличи предимството ни на 11-8, а малко след това българският диагонал отново спря полската звезда и второто техническо дойде при 16-12. „Трикольорите“ записаха още три поредни точки след бомба на Соколов на гола мрежа и контра на Жоро Братоев – 19-12. В края домакините се поотпуснаха и резултатът бе намален до 19-23, което накара Камило Плачи да вземе почивка. Атака на Алексиев и грешка на Курек донесе успеха на нашите след 25-21.

Третата част тръгна добре за България, която дръпна с 8-5 след нападение на Соколов и пусната топка на Жоро Братоев. Чудесен блок на Вальо Братоев срещу Бартман доведе нещата до 11-7, но гостите намалиха до 9-11. Все пак, обаче, блокадата отново ни даде предимство, като този път Георги Братоев спря Курек за 13-9. Последва таймаут за Анастази, а втората техническа почивка дойде при 16-12. Уникални две блокади на Соколов напълно отчаяха Полша, увеличавайки резултата на 19-14. Бартман съумя да намали на 18-21 и Плачи ползва почивка, но Цецо продължи да мачка съперника запази аванса на България – 22-18. До края „трикольорите“ запазиха преднината си и спечелиха с 3-0 след ново 25-21.

Цецо Соколов бе над всички за „лъвовете“ с 21 точки, Тошко Алексиев добави 11, а Вики Йосифов се отличи с осем. За гостите Курек заби 12.

След тази победа нашите вече имат 17 точки и се изкачиха на второ място в класирането, докато Полша е четвърта с 13 пункта. По този начин „дружина полска“ загуби шансове да защити титлата си в Световната лига. Утре от 21:00 часа двата състава ще се срещнат за втори път.