Националният отбор на България се класира за Финалите на Световната лига по волейбол, след като преди минути тимът на Бразилия победи САЩ с 3-1 (25-22; 25-18; 20-25; 28-26) гейма като домакин.
По този начин „селесао“ гарантира първата си позиция в крайното класиране, а в същото време бетонира и второто място на „лъвовете“. Южноамериканците са с 22 точки, докато нашите момчета са със 17.
В днешния мач Рикардо Лукарели заби 17 точки за „златистите“, а по 16 добавиха Уолъс де Соуса и Лукас Сааткамп. За гостите капитанът Матю Андерсън приключи със 17.
Утре двата отбора ще се срещнат за втори път, а двубоят ще бъде само за протокола.
За статистиката ще бъде и днешният мач на България срещу Полша в 21:00 часа във Варна, като нашите ще се опитат да зарадват верните си фенове с нов успех над „дружина полска“.