Ливърпул стартира предсезонната си подготовка с победа

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
23:33, 13 юли 2013, Автор: , Преглеждания:82

Аспас Тимът на Ливърпул започна с победа предсезонната си подготовка, надигравайки като гост Престън Норд Енд с 4-0.

Впечатляващ дебют за „мърсисайдци“ направи новото попълнение Яго Аспас. Дошлият от Селта нападател се появи на терена през втората част и оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле. Преди него точни бяха Коутиньо от дузпа, Ибе и Стърлинг.

Дебют за клуба направи и друг испанец – Луис Алберто, както и другите новопривлечени – защитникът Коло Туре и вратарят Симон Миньоле, които започнаха като титуляри.

В състава липсваха две от звездите на тима - възстановяващият се от контузия Стивън Джерард и получилия по-дълга почивка Луис Суарес, за който се смята, че иска да напусне.

Следващата контрола на отбора е на 20 юли срещу сборен отбор на Индонезия, с която клубът стартира световното си турне, включващо още мачове в Австралия и Тайланд.