Германия с историческо злато в Европейската лига

21:11, 14 юли 2013, Автор: , Преглеждания:73

снимка: СЕВ

Германия спечели Европейската лига по волейбол за първи път в своята история, след като надигра тима на Белгия с 3-2 (14-21; 21-16; 15-21; 21-14; 15-7) гейма във финала във Варна.

Двата отбора изиграха изключително оспорвана и равностойна първа част. Техническото прекъсване дойде при преднина от 2 точки – 12:10, за Бундестима. Белгия успя да изравни резултата, а след това с добра игра на блокада дръпна с 18:13 и в крайна сметка затвори гейма с 21:14.

В началото на втория гейм играта отново бе оспорвана, а при техническото прекъсване Белгия изоставаше с 2 точки – 10:12. Посрещането на фламандките продължи да е изключително слабо и Германия заслужено спечели втория гейм и изравни резултата след 21-16.

И в третия гейм играта бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. След три изравнявания Белгия успя да поведе с 8:4, а при техническото прекъсване авансът на домакините бе 5 точки – 12:7. Белгия успя да поддържа аванса си и спечели гейма с 21:15.

Германките започнаха отлично четвъртата част и набързо натрупаха преднина от 5 точки при 9:4. При техническото прекъсване гостите водеха с 12:9. Белгийките допускаха много грешки, което позволи на Германия да поддържат преднината си и да спечелят гейма с 21-14.

В тайбрека след две равенства в началото с много добра игра на блокада и с разнообразни атаки германките поведоха със 7:2. Германия не остави никакви шансове на белгийките и взеха категорично гейма с 15:7.