Младежите смазаха Грузия на Евробаскет 2013

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
14:28, 16 юли 2013, Автор: , Преглеждания:52

Кирил КириловМладежкият национален отбор на България разби Грузия с 85-44, записвайки втора поредна победа на Европейското първенство в Естония, пише bgbasket.com.

До този момент тимът ни е с две победи в група Н от втората фаза на първенството, а още днес националите има вариант да бъдат сигурни за оставане в дивизия А. Това ще се случи при победа на Естония над Швеция в другия мач от групата. Утре баскетболистите на Любо Минчев ще срещат именно домакина Естония в последния си мач от групата.

Българите започнаха мача със серия от 8-0 и не погледнаха назад до края на срещата. В средата на първата част разликата стана двуцифрена, а след нея таблото показваше 21-9. Националите ни продължиха да са категорично по-добрият отбор и преднината им бързо растеше, като скоро достигна и 20 точки, а на почивката беше цели 27 – 48-21. Темпото се запази и след подновяването на играта, като разликата премина и границата от 30 точки за 66-30 след три части. След като победителят беше ясен отдавна, до края мачът просто бе доигран.

България овладя с 20 борби повече от съперника си – 50 срещу 30, а също така имаше далеч по-добра успеваемост за две, три точки и от наказателната линия.

Крис Минков записа 15 точки и 6 борби за победителите, а по 12 нанизаха Кирил Кирилов, Алекс Симеонов (8 борби) и Димитър Димитров (10 борби). За Грузия с 14 точки се отчете Отар Пхакадзе.