Невероятна България разкова Аржентина насред Мар дел Плата!!!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
05:17, 18 юли 2013, Автор: , Преглеждания:1 407

България

Националният отбор на България по волейбол започна с великолепна победа участието си във Финалите на Световната лига в Мар дел Плата, след като надделя над домакина Аржентина с 3-1 (28-26; 25-23; 20-25; 25-23) гейма в първия мач от Група Д.

Срещата започна равностойно и точка за точка, като нашите подариха три пункта на съперника след грешки от сервис. Все пак, при първото техническо „лъвовете“ бяха напред с 8-6 след бомбена атака на Соколов. Романути с мощен ас изравни за 8-8, а след това точка от начален удар на Кирога даде предимство на „гаучосите“ – 10-9. Соле също се отчете с ас за 12-10 и Плачи ползва таймаут. С резултатни атаки на Романути, Соле и Кирога авансът на Аржентина нарасна до 18-13 и последва втора почивка за Плачи.

С две чудесни блокади Жоро Братоев намали пасива ни на 18-20 и Вебер бе принуден да иска прекъсване. Последваха грешки в нападение на Романути и Перейра и резултатът бе изравнен – 20-20, а наставникът на домакините взе втори таймаут. Бомбен сервис на Перейра даде шанс на Крер да запише контра и Аржентина да дръпне с 23-21. Снаряд на Соколов и чудесна атака и блокада на Скримов донесоха обрат на „трикольорите“ – 25-24. Соле изравни през центъра за 25-25, но Скримов отново даде преднина на нашите, а веднага след това отново Соле бе точен – 26-26. Блок-аут на Соколов ни донесе още един геймбол, а Перейра сбърка в атака и България спечели с 28-26.

Втората част започна равностойно и при първата пауза домакините бяха напред с 8-7. „Лъвовете“ веднага направиха обрат, а ас на Соколов доведе нещата до 11-9. Последва грешка на Романути в нападение, а след това Алексиев направи блокада за 15-11. Две поредни грешки на Гоцев и аут на Алексиев намалиха преднината ни на 15-14 и Плачи ползва почивка. Малко по-късно Кирога направи две поредни точки, а Скримов сбърка при опит за технична игра, което даде аванс от 19-17 на Аржентина. Соколов с две поредни бомби изравни за 19-19, а Кирога стреля в аут по диагонала – 21-20 за „трикольорите“ и таймаут за Вебер. Йосифов с чудесна контра доведе нещата до 22-20, а Алексиев и Соколов сложиха точка на спора – 25-23 и 2-0 гейма за гостите.

Третата част на двубоя също тръгна равностойно, а първото техническо дойде при 8-7 за „лъвовете“. След паузата Скримов и Алексиев сгрешиха при своите нападения и домакините дръпнаха с 12-10. До второто прекъсване „гаучосите“ запазиха преднината си – 16-14, след което Де Чеко заби два поредни аса за 18-14 и Плачи взе таймаут. До края на гейма южноамериканците нямаха особени проблеми и надделяха с 25-20.

В четвъртата част нервите взеха връх, а Соколов получи червен картон, което даде аванс от 8-6 на Аржентина. Последваха едно-две съдийски побутвания, които увеличиха предимството на домакините на три точки. Все пак, второто техническо дойде при пасив от 14-16 за нашите волейболисти. Цецо Соколов, обаче, изравни резултата за 16-16 след две нови резултатни нападения. С блокада на Алексиев „лъвовете“ поведоха с 19-18, но последва обрат за домакините – 20-19, след което Соколов донесе поредна промяна на лидерството – 21-20 за България. Вебер побърза да вземе втора почивка.

Страхотен сервис на Уриарте отново обърна резултата и „гаучосите“ излязоха напред с 22-21, а Плачи също писка втори таймаут. С поредната си атомна бомба в нападение, гарнирана с блок в центъра Соколов донесе предимство от 23-22 на България. Последва ас на Жоро Братоев и 24-22, а аут на Кирога бе отсъден в полето и домакините намалиха на 23-24. Все пак, при втория ни мачбол грешка нямаше и с мощна тупалка през центъра Стоян Самунев сложи край на сблъсъка – 25-23 и 3-1 за „лъвовете“.

Цветан Соколов бе над всички за нашите с 29 точки, Тодор Алексиев заби 15, а още 12 добави Тодор Скримов. За домакините Родриго Кирога се отличи с 22.

С тази победа нашите вече са начело в групата с три точки, а утре от 03:00 часа излизат срещу тима на Италия.