Динамо Москва пречупи 10 от Анжи с гол в 96-ата минута

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
21:07, 19 юли 2013, Автор: , Преглеждания:59

Андрей ВоронинОтборът на Динамо Москва спечели дербито на втория кръг на руската Премиер лига, след като надделя драматично с 2-1 над Анжи като домакин.

Момчетата на Дан Петреску откриха резултата в 26-ата минута, след като Юсупов центрира към пеналта, където Соломатин стигна до топката и стреля покрай Габулов – 1-0. Седем по-късно Соломатин се откъсна сам срещу вратаря, след което бе фаулиран от Евертон и защитникът получи червен картон.

Въпреки числено намаление си състав, гостите успяха да изравнят в 83-ата минута. Самба се възползва от подаване на Вилиян и реализира за 1-1. В шестата минута на добавеното време Самба игра с ръка в наказателното поле и реферът даде дузпа. Зад топката застана Воронин, който с точен шут донесе успеха на своя тим.

След тази победа Динамо излезе временно на първо място в класирането с четири точки, докато Анжи е в средата на таблицата с един пункт.