Юношите с нова тежка загуба на Евро 2013

Публикувано в: Баскетбол, България
16:46, 19 юли 2013, Автор: , Преглеждания:47

1Българският национален отбор за юноши до 18 години претърпя втора тежка загуба в група С на Европейското първенство в Латвия. След като вчера отборът ни отстъпи на домакина, днес падна от Италия с 48-97. Така преди третия си мач от групата срещу Испания, баскетболистите ни имат две загуби, а ако днес испанците победят Латвия, българите ще завършат последни в групата, пише bgbasket.com.

След равенство при 5-5 след първите атаки, Италия завърши първата част със серия от 12-1 и отрано се откъсна напред. В началото на следващия период италианците записаха нова серия, този път от 11-0, а до почивката направиха преднината си 27 точки. Съперникът продължаваше да контролира всичко, случващо се на терена, а разликата продължи да расте и след почивката, като след 30 минути резултатът беше 74-36. До края мачът просто се доигра, а разликата се увеличи допълнително.

Италия овладя с 8 борби повече, но по-голямата разлика беше в грешките – националите ни извършиха цели 26, а съперникът им – 11. Италианците си подадоха 29 асистенции срещу 10 на отбора ни, отнеха 15 срещу 2 топки и имаха значително по-добър процент общо от игра – 52% срещу 35%.

Александър Везенков бе на ниво за българите с 21 точки и 6 борби, а 11 вкара Евгени Хаджирусев. За Италия Симоне Фонтекио записа 21 точки, а с 16 се включи Никола Акеле.

Утре баскетболистите на Георги Младенов срещат Испания от 14.00 часа.