България с втора поредна победа на турнира в Австрия

Публикувано в: Баскетбол, България
23:12, 20 юли 2013, Автор: , Преглеждания:57

Чавдар КостовМъжкият национален отбор на България победи Австрия с 99-95 във втория си мач от международния турнир, на който днешният ни съперник е домакин, съобщава bgbasket.com.

И двата състава обърнаха повече внимание на нападението в този мач, което доведе до високата резултатност, а националите ни продължават да нямат загуба в контролите си до момента. Утре България ще изиграе последния си мач от турнира срещу Естония, който също има две победи и това ще бъде спор за първото място в класирането.

И двата отбора започнаха със силно нападение и по-слаба защита, което доведе до голяма резултатност и гонитба в резултата през първите 10 минути. Домакините вкараха много тройки през първата част, но националите ни отвръщаха и след една част резултатът беше 32-32. Австрия продължи със силната стрелба през втория период и поведе с 41-37, а малко след това българите записаха серия от 6-0 за 51-48. Австрийците завършиха първото полувреме с 11-0, за да поведат с 59-51 на почивката.

Домакините продължиха серията си и я направиха 16-0 в началото на третата част, като продължиха да водят през цялата й продължителност. Малко преди края на периода разликата стана двуцифрена, но националите ни бързо я намалиха на 4 точки при 66-70. Малката разлика се запази до края на частта и след нея резултатът беше 75-71 в полза на Австрия. В началото на последните 10 минути българите изравниха при 77-77, но домакините продължиха да са безпощадни от тройката и отново поведоха при 86-79. Баскетболистите на Тити Папазов обаче успяха отново да се върнат и намалиха разликата на точка – 91-92 при минута и половина до края, след което обърнаха резултата и победиха.

България: Янев 1, Миркович 22, Върбанов 14, Костов 13, Калоян Иванов 16, Аврамов 8, Лилов 13, Веселинов 12.