Публикувано в: Волейбол, Избрано
00:48, 21 юли 2013, Автор: , Преглеждания:126
Русия победи Италия

снимка: ФИВБ

Отборът на Русия ще спори за златните медали в Световната лига, след като в първия полуфинал в Мар дел Плата смаза с 3-1 (25-12; 25-23; 24-26; 25-20) гейма състава на Италия.

Срещата започна с леко предимство на Сборная, а след страхотна серия от сервиси на Николай Апаликов резултатът бе доведен до 15-7. До края руснаците нямаха никакви проблеми и смазаха съперника си с 25-12.

Във втората част „скуадрата“ заигра по-добре и поведе с 8-6, след което успя да увеличи преднината си до четири пункта – 14-10. След второто техническо момчетата на Андрей Воронков успяха да направят пълен обрат за 19-18 след ас Жилин. Авансът на Сборная от една точка се запази до 24-23, след което Николай Павлов с хубава контра сложи точка на спора след 25-23.

В третата част Русия успя да изгради аванс от три-четири точки, който поддържаше почти до края на гейма. Ас на Бирарели намали резултата на 21-22, но все пак Сборная имаше два мачбола при 22-24. Иван Зайцев, обаче, записа няколко много силни отигравания и обърна резултата до 25-24 за своя тим, след което Павлов стреля в мрежата – 26-24 за Италия.

В четвъртата част Русия дръпна с 8-5 при техническото след хубава атака на Павлов. След паузата блокадата на сборния тим също заработи и резултатът стана 14-8, което накара Мауро Беруто да вземе почивка. Зайцев отново излезе на преден план и с няколко успешни атаки намали пасива на „адзурите“ на два пункта – 16-18 и последва таймаут за Воронков. При 21-17 за Русия главният рефер показа червен картон на Спиридонов, а след това и дисквалифицира състезателя. Това, обаче, не доведе до промяна и руснаците спечелиха с 3-1 гейма след 25-20.

Николай Павлов бе най-резултатен за Сборная с 21 точки, а още 14 добави Спиридонов. За Италия Иван Зайцев се отчете със 17, а Симоне Пароди записа 12.

Във финала Русия очаква победителя от втория полуфинал между Бразилия и България, който стартира в 2:00 часа.