Юношите претърпяха пета загуба на Европейското

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
20:25, 23 юли 2013, Автор: , Преглеждания:48

България загуби от СловенияЮношеският национален отбор на България претърпя пета загуба на Европейското първенство в Латвия. Отборът ни изигра оспорван мач срещу Словения, но силни последни минути на съперника доведоха до загуба на националите ни със 77-85, съобщава bgbasket.com.

Така българите имат две загуби в група G и са в дъното на класирането. В последния си мач от групата утре те ще срещнат Украйна и ще търсят победа в опит да избегнат най-силния съперник в следващата фаза.

Словенците бяха по-силни през първите пет минути на срещата и се откъснаха с 12 точки напред при 16-4. Серия от 18-4 за националите ни до края на частта обаче изравни резултата при 22-22. През цялата втора четвърт отборите бяха много равностойни, а Словения имаше преднина от 2-3 точки, а в края й българите отново изравниха за 37-37.

След нови равностойни минути през третата част се стигна до „престрелка” от тройката в края й, като Александър Везенков наниза 3 тройки и Ангел Пейчинов добави една, а словенците отвърнаха с три. След 30 минути резултатът беше 67-60 в полза на националите ни, но серия от 7-0 в началото на последната част бързо доведе до ново равенство. България водеше до средата на последната част, но серия от 8-1 за словенците през последните две минути им даде преднина и ги изведе до победата.

Националите ни загубиха борбата под коша с 34-42, което позволи на съперника да организира повече нападения. Словенците си подадоха 24 асистенции срещу 9 на отбора ни, а отборите бяха сравнително равностойни в останалите статистически показатели.

За България дабъл дабъл от 30 точки и 10 борби записа Александър Везенков (6/8 от тройката), а 11 точки вкара Александър Милов. За Словения с 29 точки, 13 асистенции и 8 борби се отчете Матиц Ребец.