Юношите с поражение в първия си мач от втората фаза на Евро 2013

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
02:58, 23 юли 2013, Автор: , Преглеждания:39

БългарияЮношеският национален отбор на България започна със загуба и втората фаза на Европейското първенство в дивизия А. В среща от група G нашите играха с Гърция и паднаха с резултат 65-88, информира bgbasket.com.

Двата тима си разменяха често водачеството през първото полувреме, като нямаше откъсване за по-дълго. Така бе почти до почивката, която дойде при аванс от 3 точки за гърците. Точно след паузата обаче съперникът се откъсна със 7 точки напред, а скоро след това стана и 10. При аванс от 8 точки за Гърция тимът направи серия от 10-0 и преднината стигна до 18 точки. Оттук до края тимът контролираше нещата на терена и се поздрави с успеха.

Гърците извадиха много добър процент на стрелба, което бе решаващо в мача. За 2 точки те имаха 25 успешни от 38 опита за 66%, а за 3 точки бяха 10 от 23 за 43.5%. Нашите пък отговориха с 36% за 2 точки след 12 от 33 и с 35% от тройката след 8 от 23.

Най-резултатен за българите стана Александър Милов с 18 точки, а Александър Везенков се отчете с 13.

Над всички в двубоя беше Йоргос Диамандакос, който вкара всичките си 10 опита за стрелба и приключи с 22 точки и 10 борби преди да излезе за 5 лични нарушения.

Утре от 16.15 часа България играе срещу Словения.