Ботев преодоля Жрински и си уреди среща с Щутгарт

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
22:21, 25 юли 2013, Автор: , Преглеждания:141

Ботев Пловдив

Отборът на Ботев Пловдив се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа, след като надигра Жрински Мостар с 2-0 на реванша на стадион „Лазур“ в Бургас. По този начин „канарчетата“ ще спорят в следващата фаза с тима на Щутгарт, а сблъсъците са на 1 и 8 август.

Домакините имаха шанс да поведат още в средата на първата част, след като Ромарио бе изведен отдясно и се опита да прехвърли стража на гостите, но Дуйкович улови кълбото. Малко преди почивката отново Ромарио пробва късмета си, този път с шут по земя, но на сантиметри в аут.

В 70-ата минута Спрокел също бе близо до попадението, засичайки центриране от корнер, но топката мина встрани от вратата. Осем след това резервата Педро проби по левия фланг и подаде към Огнянов, който направи феноменален пропуск, стреляйки над вратата от десетина метра.

В 80-ата минута след невероятен рикошет в тялото на Галчев, топката отскочи чак до наказателното поле, стигна до Мариян Огнянов, и този път той изигра отлично ситуацията и отбеляза технично за 1-0. В 88-ата Галчев изведе Неделев по перфектен начин и юношата на Ботев реализира с лекота за крайното 2-0.

Ботев – Стаховяк, Христов, Грънчаров, Спрокел, Минев (90 Артур), Неделев, Галчев, Иршак, Анисе (69 Костов), Неделев, Огнянов, Ромарио

Жрински – Дуйкович, Раделич, Бръкович, Църнов, Муминович (59 Бекич), Савич (70 Сцепанович), Кантар, Аничич, Джурич, Симеунович, Миличевич