Южни отстрани Монако в Гщаад

Публикувано в: ATP, Тенис
22:04, 26 юли 2013, Автор: , Преглеждания:49

Mikhail-Youzhny-001Михаил Южни надделя над номер 4 в схемата Хуан Монако и се класира за 1/2 финалите на турнира в Гщаад, Швейцария.

Руснакът успя да обърне съперника си от 0:2 сета, като аржентинецът триумфира в първия след 7-5. Във втората и третата част обаче Южни се оказа по-добрият от двамата и успя да обърне резултата в своя полза с 6-4; 7-6 (7) след малко повече от 2 часа и половина. Съперник на шестия поставен ще бъде Виктор Ханеску, който надигра Даниел Брандс от Германия с 6-3; 6-4 за 70 минути игра.

В друга 1/4 финална среща Фелисиано Лопес победи Станислас Вавринка. Испанецът взе откриващия сет с 6-3, но загуби втория с 6-2 и резултата бе изравнен. В третата част обаче при резултат 4-3 и пробив в полза на съперника, швейцарецът се отказа поради травма в гърба. За място на финала Лопес ще спори с Робин Хаасе, който отстрани Марсел Гранойерс с 5-7; 6-3; 7-6(5).